Ankieta Małego Samorządu

Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przedstawiciele Małego Samorządu z kl.3 przekazali swoim kolegom i koleżankom z kl.2 ankietę, w której mogli oni wykazać się wiedzą o Polsce. Wszyscy ochotnicy, którzy wzięli udział w ankiecie bezbłędnie wskazali kolory flagi Polski, wskazali znanych Polaków takich jak Fryderyk Chopin (najwięcej głosów), Andrzej Duda, Józef Piłsudski, Lech Wałęsa, Jan Paweł II, Robert Lewandowski. Opisali także własnymi słowami, czym jest dla niech niepodległość np.  „niepodległość to wolność, możliwość realizacji planów i marzeń”, “to prawa i obowiązki, wolność”. Wyjaśnili także własnymi słowami słowo ojczyzna: “Ojczyzna jest krajem, w którym chcemy mieszkać, kształcić się, czujemy się dobrze i bezpiecznie”, “To kraj w którym mieszkamy, to nasza mama”. Wszystkie Wasze odpowiedzi były prawidłowe, ciekawe i mądre. Uczniom z klasy 2d, z której to najwięcej uczniów wypełniło ankietę, opiekunki Samorządu rozdały drobne nagrody: naklejki i zakładki do książek. Zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach Małego Samorządu.

Ilustrację widoczną na stronie wykonał Filip Misztal, klasa 3a.