Andrzejki w Muzeum Wsi Lubelskiej

Dnia 28 listopada 2023r. klasa 3d wybrała się na Andrzejki do „Muzeum Wsi Lubelskiej”. Zajęcia odbyły się we wnętrzu XVIII wiecznej, zabytkowej chałupy z Urzędowa. Podczas zajęć uczniowie wysłuchali opowieści na temat zwyczajów i tradycji andrzejkowych. Poznali historię, znaczenie oraz przebieg tego dnia w dawnych czasach na polskiej wsi. Uczniowie wzięli też udział we wróżbach andrzejkowych. Dzieci miały możliwość ich odtworzenia i zaprezentowania. Podczas zajęć zostały przywołane momenty z życia przedwojennej polskiej wsi i czas, gdy praca łączyła się z zabawą, a główną rolę odgrywała młodzież wiejska. To był dzień niezapomnianych wrażeń, który z pewnością pozostanie na dłużej w pamięci dzieci.