Jasełka

Uczniowie 3a postanowili w tym roku utrwalić tradycję Bożego Narodzenia wystawiając klasowe Jasełka. Wykazali się dużą inicjatywą, kreatywnością, samodzielnością organizując występ jedynie przy drobnej pomocy wychowawczyni. Podczas występu uczniowie recytowali role granych postaci, śpiewali kolędy, pastorałki. Oliwka i Emma zagrały kolędę ”Lulajże Jezuniu” na flecie, Michał ”Cicha noc” na kalimbie. Każdy z uczniów przy pomocy rodziców przygotował przebranie. Uczniowie samodzielnie przygotowali scenografię: piękne zimowe miasteczko oraz szopkę. Przygotowując się do odegrania swoich ról i występując, a potem tworząc wspólnie mapę myśli uczniowie poznali zawód aktora teatralnego. Części uczniów wydał się on bardzo atrakcyjnym zajęciem. Przedstawienie to było dla uczniów doskonałą zabawą, a nauka w zabawie jest najlepsza! Z pewnością na długo zapamiętają świąteczne przedstawienie, wspólną pracę przy jego realizacji oraz zadowolenie i dumę z efektu końcowego. Wszyscy poczuliśmy także, że święta coraz bliżej.