Z wizytą u Seniorów

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych został ustanowiony 14 grudnia 1990 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Święto obchodzone jest 1 października.

Z tej okazji uczniowie klasy 7c wraz z wychowawczynią p. Anną Dębicką i Rodzicami przygotowali dla zaprzyjaźnionych Seniorów z Domu Opieki „Tutela” oraz z Centrum Aktywizacji i Rozwoju Seniorów życzenia i drobne upominki a młodsi koledzy i koleżanki z oddziału 0A pod kierunkiem nauczycieli p. A. Tompalskiej – Durbajło oraz p.  A. Węglińskiej z uśmiechem na twarzy wykonali piękne “Słoneczniki”.

1 października 2021 r. życzenia i prace zostały dostarczone przez pracownika szkoły do Domu Pomocy „Tutela”.
Seniorzy z Centrum Aktywizacji i Rozwoju Seniora, które znajduje się w pobliżu naszej szkoły, zaprosili przedstawicieli klasy 7c wraz z wychowawczynią panią Anną Dębicką na międzypokoleniowe spotkanie.
Panie z biblioteki osiedlowej – filia 31, w ramach akcji „Weekend Seniora z kulturą” przygotowały bardzo ciekawą prezentację pod tytułem „Niezapomniana podróż po Polsce”. Wszyscy zebrani z zainteresowaniem wysłuchali wierszy o naszym kraju autorstwa A. Dziechciarskiej oraz odbyli wirtualną wycieczkę po miejscach atrakcyjnych turystycznie położonych w północnej części naszego kraju. Była to zarazem wspaniała lekcja geografii.
Na zakończenie sprawdzaliśmy swoją wiedzę, biorąc  udział w Quizie o Polsce.
Uczniowie przekazali Seniorom życzenia i słodycze przygotowane przez Rodziców, w podziękowaniu zostali obdarowani słodkimi upominkami.

Było to serdeczne a zarazem ciekawe i pouczające spotkanie kilku pokoleń.