Wycieczka zerówek do straży pożarnej

“Hej, strażacy ochotnicy, znani w całej okolicy! Oto mały Wojtek marzy, żeby z wami służyć w straży: Chciałbym gasić z wami ogień, Nieść ratunek, nie znać trwogi…” – napisał Czesław Janczarski w znanej książce o Wojtku strażaku. Dnia 22 września dzieci z trzech oddziałów przedszkolnych mogły zobaczyć, jak wygląda ten wymarzony zawód w rzeczywistości. Przyjaźni strażacy pokazali, co tylko mogli! Zorganizowali próbny alarm, pozwolili maluchom przymierzać wielgachne stroje, zaprosili do środka wozu strażackiego, pokazali cały sprzęt i wyjaśnili, do czego służy. Ciekawie opowiedzieli o swojej pracy. Pozwolili także skorzystać z węża strażackiego. Tyle było przy tym radości! Dzieci dowiedziały się, jak odpowiedzialna i wymagająca jest to praca. Ciekawe, które z nich nadal marzą, by zostać strażakiem? Zapytajcie, może Wam opowiedzą. A poniżej zapraszamy do małej galerii zdjęć.