Wycieczka klas II do Bałtowa

W dniach 20-22 września uczniowie klas drugich pojechali na wycieczkę do Bałtowskiego Parku Rozrywki.
Przeszli ścieżką dydaktyczną, gdzie mogli zobaczyć figury dinozaurów i poznać ich historię. Zwiedzili Muzeum Jurajskie i Prehistoryczne Oceanarium, Park Miniatur oraz Zwierzyniec. Przez „górną część” Zwierzyńca podróżowali prawdziwym amerykańskim schoolbusem. Mieli możliwość obserwować ponad 400 zwierząt biegających swobodnie w kilku sektorach. Słuchając opowieści przewodnika ubarwiającej podróż, mogli dowiedzieć się wiele o zwyczajach zwierząt. Doskonałym uzupełnieniem terenowej lekcji przyrody był spacer „dolną częścią” bałtowskiego Zwierzyńca, gdzie ich oczom  ukazał się różnobarwny świat ptaków. Dopełnieniem tego obrazu były liczne ssaki, wśród których uwagę uczniów przykuły kuce, osły i małpki makaki. Wzięli też udział w warsztatach z paleontologii. Po zjedzeniu pysznego obiadu, zakupili pamiątki i szczęśliwie wrócili do szkoły.