ZAPRASZAMY-Drużynowe Mistrzostwa Polski

Małgorzata Hołub-Kowalik i Malwina Kopron – Medalistki Olimpijskie w Lekkiej Atletyce, zawodniczki Klubu AZS UMCS Lublin. To dzięki nim podczas niedawno zakończonych XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio przeżywaliśmy ogromne emocje i odczuwaliśmy niezwykłą dumę. Przed nami historyczna chwila – będziemy mieli okazję zobaczyć nasze Mistrzynie i innych wybitnych lekkoatletów, w tym uczestników Igrzysk, podczas PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski 2021 Finału Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej, które odbędą się w Lublinie 3 września br. Będziemy świadkami rywalizacji 8 czołowych zespołów, które uzyskały największą liczbą punktów w I rundzie PZLA. Klub AZS UMCS Lublin jako aktualny Drużynowy Mistrz Polski będzie walczył o utrzymanie tytułu.

Z myślą o najmłodszych, w porozumieniu z Lubelskim Okręgowym Związkiem lekkiej Atletyki, przygotowane zostanie Miasteczko Małego Lekkoatlety. To inicjatywa, która pozwala odkrywać potencjał Królowej Sportu i przekazywać dzieciom pasję do aktywności fizycznej. Na specjalnie zorganizowanej przestrzeni pod okiem profesjonalnych trenerów i zawodników – gwiazd sportu każdy uczestnik będzie mógł spróbować swoich sił w zabawach lekkoatletycznych oraz uczestniczyć w ceremonii dekoracji. Miasteczko będzie czynne w dniu Mistrzostw, tj.: 3 września od godziny 12.00 do 18.00 na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego 22. Wstęp wolny w godzinach 12.0015.00, Po godzinie 15.00, ze względu na trwające zawody opiekun uczestnika zobowiązany będzie do zakupu dla siebie biletu w cenie 10,00 zł. Dzieci i młodzież do 15 roku życia wchodzą na zawody bezpłatnie. Szczegółowe informacje zawarte są w załączonym materiale.

Miasteczko Ldk! w Lublinie

• Cele:
    • promocja i popularyzacja  lekkiej atletyki jako  jednego z pierwszoplanowych sportów zapewniających wszechstronny rozwój,
    • wsparcie partnera projektu.
  • Termin i miejsce
    • 03.09.2021 r godz.  12.00-18.00
    • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie (stadion lekkoatletyczny)
  • Uczestnicy
    • Dzieci bez ograniczeń wiekowych zgłoszone przez rodziców lub prawnych opiekunów.
    • Liczba uczestników
    • Około 600  dzieci uczestników  zabawach lekkoatletycznych
  • Warunki uczestnictwa
    • Uczestnik zgłasza się do punktu zgłoszeń-biura zawodów gdzie otrzymuje kartę uczestnika oraz instrukcję udziału w strefach miasteczka
    • Dziecko  posiada pisemną zgodę rodzica/prawnego opiekuna na uczestnictwo (wg załączonego wzoru)

Miasteczko składa się ze strefy:

Aktywności sportowej

Pod okiem profesjonalnych trenerów i zawodników – gwiazd sportu każdy uczestnik  będzie mógł spróbować swoich sił w zabawach lekkoatletycznych:

• rzut woreczka z piaskiem do celu
  • bieg płotkarski i bieg płaski na dystansie 30 m
  • rzut Vortexem/oszczepem do celu
  • Skok wzwyż
  • Rzut p. lekarską 1 kg z klęku
  • Refleksomierz

Uzyskane rezultaty sportowe zostają odnotowane na karcie uczestnika

• Nagrody
    • Po zaliczeniu przez uczestnika wszystkich stref komisja sędziowska sumuje wyniki odnotowane na karcie uczestnika
    • Każdy uczestnik będzie dekorowany przez gwiazdę miasteczka okolicznościowym dyplomem i medalem.
    • Uczestnicy zabaw lekkoatletycznych otrzymają również drobne upominki przekazane do biura zawodów  przez Firmę Nestle Polska S.A.
  • Zestawienie sprzętu sportowego, wyposażenia technicznego i promocyjnego.
    • Oszczepy piankowe 4 szt., ścianka do rzutów wraz ze stelażem 1 szt.
    • Płotki piankowe 16 szt. ,drabinki koordynacyjne 2 szt, taśmy  pomiarowe 2 szt.
    • Windery 10 szt., brama startowa – łukowa 1 szt., namiot – biuro zawodów 1 szt., banery 30 szt., stoły 4 szt. , krzesła 6 szt., podium 1 szt., tartan
    • Nagłośnienie 1 kpl., mikrofony 2 szt., refleksomierz 1 szt.
  • Opis stanowisk i przebiegu uczestnictwa w strefie Aktywności sportowej:

a/ rzut oszczepem/Vortexem do celu – ścianka rzutowa

• zawodnik zgłasza się do komisji rzutowej i oddaje kartę uczestnika,
  • oddaje 3 rzuty oszczepem  do celu,

b/ bieg płotkarski i bieg płaski na dystansie 30 m z elektronicznym pomiarem czasu

• zawodnik zgłasza się do komisji biegu i oddaje kartę uczestnika,
  • otrzymuje instrukcję, w jaki sposób uczestniczy w konkurencji,
  • konkurs odbywa się na bieżni tartanowej, start z bloków startowych
  • dowolnym sposobem pokonuje 3 płotki

c/ skok wzwyż

• zawodnik zgłasza się do komisji skoku i oddaje kartę uczestnika,
  • otrzymuje instrukcje i pokaz , w jaki sposób uczestniczy w konkursie,
  • w zależności od czasu, oddaje 1 do 3 skoków,
  • odbiera kartę uczestnika z odnotowanym wynikiem i przechodzi do kolejnej konkurencji,
  •  konkurs z użyciem gumy(bez poprzeczki)

d/ rzut piłką lekarską  1 kg z klęku

• zawodnik zgłasza się do komisji rzutów,
  • konkurs polega  na  oddaniu  2 rzutów z klęku  zza głowy

e/ refleksomierz – test refleksu

• zawodnik zgłasza się do komisji testu refleksu,
  • otrzymuje instrukcję, w jaki sposób uczestniczy w teście,
  • test polega  na  ustawieniu się frontem do urządzenia i reagowaniu dotykiem dłoni na zapalające się światła

g/ dekoracja

• po zakończeniu wszystkich konkurencji, zawodnik udaje się do komisji dekoracji,
  • podczas ceremonii dekoracji otrzymuje dyplom i medal
  • ceremonii dokonuje gwiazda sportowa miasteczka,
  • zawodnik uczestniczy w krótkiej sesji zdjęciowej z gwiazdą miasteczka.