ŚWIĘTUJEMY Z BIBLIOTEKĄ SZKOLNĄ

Co roku, w dniach 8-15 maja bibliotekarze i biblioteki obchodzą swoje święto – Tydzień Bibliotek. To okazja do przypomnienia i podkreślenia, jak wielką moc ma czytanie i obcowanie ze słowem pisanym  dla rozwoju małego dziecka, a potem także w kształtowaniu osobowości dojrzałego już człowieka. Już od wielu lat nasza szkolna biblioteka także bierze udział w tym wydarzeniu. Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek brzmi: „Znajdziesz mnie w bibliotece!”

Taki tytuł miały także lekcje, na które nauczyciele bibliotekarze zaprosili do czytelni szkolnej uczniów klas: 1c, 1e oraz 3d, 3f i 3g. Tym razem zajęcia miały pokazać naszym uczniom, że w zbiorach biblioteki znajdują się nie tylko książki, ale także interesujące i wartościowe czasopisma. W spotkaniach z dziećmi wykorzystana została elektroniczna wersja majowego numeru pisma „Świerszczyk”. W trakcie zajęć uczniowie poznali strukturę czasopisma, omówili jego stałe rubryki, dowiedzieli się, co to jest stopka redakcyjna i jakie ważne informacje tam się znajdują. Ponadto najmłodsi czytelnicy mieli okazję, m.in.:

– zmierzyć się z rebusami, których hasła związane były z biblioteką i czytaniem książek,
– zagrać w grę edukacyjną –„Wyszukanka Łośka-Tośka”,
– zostać poetami, biorąc udział w zabawie poetyckiej: „Znajdź tu rym”,
– rozwiązać quiz: „Filmowo”,
– wysłuchać audiobooka pt.: „Ja też robię straszne rzeczy” autorstwa Tomasza Minkiewicza w wykonaniu Jolanty Fraszyńskiej
– oraz obejrzeć filmik „Rysuj razem z nami”, w którym Marcin Bruchnalski uczył dzieci jak narysować postaci bohaterów znanych ze stron pisemka „Świerszczyk”.

Uczniowie znakomicie poradzili sobie z zadaniami, a zajęcia były przykładem, że uczymy się także poprzez zabawę.