Rozgrywki z Mistrzem Świata

17 września 2019r. uczniowie klasy 3a uczestniczyli w zajęciach pt. „Czy Arystoteles był szachistą?”, zorganizowanych w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS, prowadzonych przez Pana Macieja Kozieja, Mistrza Świata Amatorów w Szachach.  Pierwszą część spotkania stanowiły krótkie warsztaty filozoficzne. Dzieci najpierw poznały teorię złotego środka, a następnie próbowały znaleźć ów złoty środek w zarysowanych przez prowadzącego sytuacjach. W drugiej części spotkania uczniowie poznali zasady gry w szachy oraz uczestniczyli w rozgrywkach szachowych, kształcąc umiejętność budowania strategii i doskonaląc myślenie logiczne. Ta część zajęć sprawiła dzieciom największą przyjemność, tym bardziej że każde z nich mogło spróbować swoich sił w rozgrywce z Mistrzem Świata.