V MIĘDZYSZKOLNY i I OGÓLNOPOLSKI KONKURS O KAZIMIERZU WIELKIM

Szkoła Podstawowa nr 30 im Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie serdecznie zaprasza uczniów klas IV-VIII ze szkół podstawowych w całym kraju do udziału w V MIĘDZYSZKOLNYM i I OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE O KAZIMIERZU WIELKIM pod patronatem STOWARZYSZENIA KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO oraz FUNDACJI REPATRIA – KULTURA I SZTUKA.

Konkurs ma na celu przybliżenie postaci króla Kazimierza Wielkiego, rozwijanie szacunku do tradycji narodowych i patriotycznych oraz rozbudzanie postaw twórczych wśród dzieci i młodzieży. Organizowany jest w 4 kategoriach: – kategorii literackiej,
-kategorii muzycznej,
-kategorii plastycznej,
-kategorii grafika komputerowa.