“Czytam sobie. Pierwsza klasa”.

W tym roku szkolnym klasa I A pod opieką wychowawczyni – p.A.Kasprzyk i nauczycielki bibliotekarki – p. A.Szadziewskiej przystąpiła do programu “Czytam sobie. Pierwsza klasa”. W ramach programu zainicjowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej uczniowie klasy pierwszej otrzymali zestaw książeczek, a do tego komplet materiałów wspierających rozwijanie umiejętności czytania i zamiłowania do książek. Każdy uczeń otrzymał kartę czytelnika, jak i plan dziennego czytania. Można tam znaleźć podpowiedzi z zaplanowaniem pory na czytanie i osoby, z którą można czytać. Rodzice uczniów otrzymali poradniki o czytaniu i serii “Czytam sobie”. Po przeczytaniu jednej książeczki publikacje wracają do klasy i uczniowie wymieniają się nimi. W klasie z pomocą nauczyciela rozwiązują różne zadania i ćwiczenia oparte na książeczkach. Książki to też okazja do zdobywania wiedzy o ważnych osobach, wydarzeniach historycznych, jak i współczesnych zjawiskach, np. dbałości o wodę, segregowaniu śmieci, opiece nad zwierzętami. Aktywność uczniów jest nagradzana zakładkami, magnesami i naklejkami. Cieszymy się, że organizacje, wydawnictwa i różne osoby wspierają szkoły, uczniów i nauczycieli w kształceniu kluczowych kompetencji językowych i czytelniczych. O bieżących działaniach w ramach programu będziemy informować na blogu biblioteki szkolnej.