XVI Regionalny Konkurs Informatyczny „Dzień Bezpiecznego Komputera”

7 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie odbył się drugi etap XVI Regionalnego Konkursu Informatycznego „Dzień Bezpiecznego Komputera”.

Do etapu regionalnego konkursu przystąpiło 156 laureatów z 56 szkół Lublina i województwa lubelskiego, wśród nich uczniowie naszej szkoły: Piotr Gałan kl. 7f i Karol Pogonowski, kl. 8c. uczniowie P. Joanna Dychy oraz Bartosz Kocaj kl. 8b, uczeń P. Joanny Poniatowskiej. Wyróżnienie w konkursie otrzymał Piotr Gałan z kl. 7f, któremu serdecznie gratulujemy sukcesu i posiadanej wiedzy informatycznej.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem: Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Lublin, Polskiego Towarzystwa Informatycznego oddział lubelski i Microsoft Polska. Konkurs jest inicjatywą lokalną organizowaną w ramach światowego Dnia Bezpiecznego Internetu przez Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie przy współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Promuje bezpieczne korzystanie z sieci, środków multimedialnych, wskazuje na zagrożenia, przedstawia prawne aspekty działań użytkowników, inspiruje prezentując ciekawe zastosowania TIK.