Warsztatów ceramicznych część druga, czyli zabawa z gliną i jej malowaniem

Na drugiej części Warsztatów Ceramicznych prowadzonych przez Panią Olgę Wójcik, artystkę, ceramiczkę przy współpracy z Panią Oliwią Beszczyńską z Pracowni Ceramiki FRAGILE, uczniowie otrzymali swoje wypalone i przygotowane do szkliwienia prace – ozdoby świąteczne, świeczniki, kafle, anioły, fantastyczne ryby i ptaki którym to trzeba było nadać kolory czyli pomalować swoje wyroby szkliwami. Uczestnicy warsztatów poznali min ich specyfikę szkliwienia, zasady BHP oraz sposób stosowania szkliw. Ciekawym i do końca nie zrozumiałym było, iż kolorystyka po kolejnym wypale ulega diametralnym zmianom. W kubeczkach z pędzlami znajdowały się barwniki w pudrowych, matowych kolorach, po wypaleniu, kolory nabierały intensywnych błyszczących barw.
Teraz zostało już tylko oczekiwanie na gotowe dzieła, które to staną się upominkami dla bliskich, ozdobią mieszkania i domy, a także plastyczną klasopracownię szkolną.
Wszyscy są zachwyceni, bo zabawa z gliną była czasem relaksu, twórczego myślenia z jednoczesnym nabyciem nowych umiejętności.
Super, że na lekcjach plastyki uczniowie otrzymali możliwość artystycznego rozwoju poprzez ceramikę.

Jeśli ktoś chciałby dalej rozwijać swoje zdolności w tym kierunku pracownia Ceramiki FRAGILE urzędująca na Lubartowskiej 30A w Lublinie i Pani Oliwia Beszszyńska czekają na chętnych.

nauczyciel plastyki Katarzyna Stanuch