Pho3nix Active School

13 listopada odbyły się warsztaty sportowo-edukacyjne zorganizowane przez Fundację Pho3nix. Nasza szkoła znalazła się w gronie 100 szkół podstawowych z całej Polski, które zwyciężyły w wyjątkowych warsztatach sportowo-edukacyjnych w konkursie Pho3nix Active School, odbywającym się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Celem warsztatów było zapoznanie uczniów z różnorodnością dyscyplin sportowych oraz pomoc w ustaleniu, które z nich odpowiadają ich zainteresowaniom. Gospodarzem wydarzenia była Tamara Siemieniuk – kapitan reprezentacji Polski w korfballu, trener i mistrzyni świata w tej dyscyplinie. Towarzyszyli jej Maks Płuciennik instruktor i mistrz jazdy na BMX oraz Marcin Wasiak trener personalny i trener gimnastyki.

W warsztatach wzięło udział ponad 150 uczniów z klasIV-VIII. Każdy miał okazję by bliżej poznać dyscypliny prowadzone przez ambasadorów. Dodatkowo po intensywnej rozgrzewce tanecznej uczestnicy przystąpili do sprawdzania swoich możliwości sportowych. A jak mogli je sprawdzić? Oczywiście bierzemy udział w testach sprawnościowych. Były skok wzwyż, skok w dal z miejsca na drążku, próba siłowa – pchanie dynamometru oraz próba zwinności, której celem było naciśnięcie jak największej liczby zapalonych światełek w określonym czasie. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom, koleżankom i kolegom z katedry wychowania fizycznego oraz wychowawczyniom klas I-III, bez Was nie mielibyśmy szansy zdobyć tak inspirującej nagrody. Szczególne wyrazy uznania należą się naszym uczniom, którzy w konkursie na najaktywniejszą szkołę wykonali tak wspaniałe zadania sportowe. To dzięki Wam zostaliśmy zwycięzcami!

Wyrazy szacunku należą się również Dyrekcji szkoły, która stwarza naszym dzieciom warunki do udziału w tak fajnych wydarzeniach. Dziękuję organizatorom za fantastyczną sportową atmosferę podczas warsztatów oraz uczniom za aktywność i zaangażowanie – Marcin Strzelec – koordynator warsztatów oraz nauczyciel wychowania fizycznego w SP 30.