Projekt “Halo zdrowie” w świetlicy

Świetlica szkolna w dniach 25- 29 października realizowała projekt edukacyjny „Halo Zdrowie”. Realizacja projektu kształtuje i utrwala zdrowy styl życia, zdrowe nawyki żywieniowe oraz promuje aktywność ruchową, Uczniowie dowiadują się o wartościach odżywczych i witaminach zawartych w owocach i warzywach oraz kształtują i utrwalają zasady higieny dotyczące przygotowania i spożywania posiłków.
Podczas tygodnia „Halo Zdrowie” uczniowie wykonują poranne ćwiczenia, zumbę dla dzieci, tworzą plakaty pod hasłem „Piramida zdrowia”.
Nauczyciele świetlicy przeprowadzają pogadanki na temat zdrowego odżywania oraz prawidłowego rozwoju psychofizycznego dzieci, przedstawiają prezentacje multimedialne, układają wspólnie z dziećmi jadłospisy, organizowane są warsztaty kulinarne.
Zapraszamy do fotorelacji