• Sobota, 21 września 2024
  • +48 81 744 61 10
  • poczta@sp30.lublin.eu

11th Polish Open WKB Galizia Cup – 3 medale dla zawodników z SP 30 w Lublinie

30 września br. w hali sportowej ZSL im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku odbył się międzynarodowy turniej Karate Kyokushin 11th Polish Open WKB Galizia Cup.

Turniej odbywał się w konkurencji kumite i kata dla chłopców i dziewcząt. Na matach tatami swoje umiejętności prezentowało 217 zawodników z Łotwy, Ukrainy i Polski z takich miejscowości jak: Bielsko Biała, Lublin, Limanowa, Góra Kalwaria, Zator, Kraków, Oświęcim, Gorzyce, Warszawa, Józefów pod Warszawą, Radomsko, Sanok, Przemyśl, Ropczyce, Brzostek, Inowrocław, Rudnik nad Sanem, Nowa Sarzyna, Rzeszów, Salaspils, Użgorod i Leżajsk. Turniej objęty był patronatem Burmistrza Miasta Leżajsk i Starosty Leżajskiego.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy naszego Klubu, zdobywając 25 miejsc punktowanych, co w efekcie końcowym uplasowało ich na 3 miejscu drużynowym.

Rewelacyjne otwarcie sezonu zaliczyła Martyna Cichocka, która to w półfinale pokonała aktualną Mistrzynię Europy, reprezentantkę Łotwy poprzez waza-ari a w finale zwyciężyła również przez waza-ari z utytułowaną zawodniczką z Gorzyc.

Natomiast Julian Dominik stoczył dwa zwycięskie pojedynki zdobywając w każdym z nich waza-ari. Po zaciętych walkach po brązowy medal sięgnęła również Gabriela Szubarczyk.