7E na Festiwalu Nauki

W dniu 19 września uczniowie klasy 7e pod opieką p. S. Satowskiej i p. U. Jaworskiej, uczestniczyli w Festiwalu Nauki zorganizowanym przez Lubelskie Uczelnie Wyższe. Warsztaty, w których wzięli udział „Niewidoczne dla oka – ważne dla świata” przeprowadzone były przez studentów Uniwersytetu Przyrodniczego. Celem warsztatów było przybliżenie wybranych zagadnień z zakresu mikrobiologii. Na zajęciach laboratoryjnych każdy uczeń wykonał własny preparat mikrobiologiczny z drożdży i obejrzał go pod mikroskopem. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, dlaczego drobnoustroje powodują psucie żywności oraz, jak ważną rolę odgrywają drobnoustroje w różnych gałęziach przemysłu i w środowisku naturalnym. Po zajęciach na uczelni wybraliśmy się na spacer do Ogrodu Saskiego.