• Sobota, 21 września 2024
  • +48 81 744 61 10
  • poczta@sp30.lublin.eu

Ogromny sukces Michała Szubarczyka!

Uczeń naszej szkoły – Michał Szubarczyk zdobył Złoto Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Poolbilardzie. Jest to kolejny sukces na koncie Michała.

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w przyszłości!

12 letni Michał ma już na swoim koncie 11 medali Mistrzostw Polski (9 w snookerze i 2 w poolbilardzie), w tym Mistrza Polski do lat 12 i wicemistrza Polski do lat 21 w snookerze oraz Mistrza Polski Juniorów Młodszych w poolbilardzie jako najmłodszy rocznik danej kategorii. Podczas Mistrzostw Europy na Malcie w marcu br wywalczył 9 miejsce w kat. do lat 16 zdobywając także nagrodę za najwyższego brejka turnieju. Michał jest obecnie jedynym młodzieżowym medalistą z Lubelszczyzny w snookerze i poolbilardzie, jest w kadrze Polski w obu dyscyplinach oraz reprezentantem Polski w snookerze.

Tematem Michała zainteresowało się już Radio Lublin oraz TVP Sport. W ubiegłym roku Michał wystąpił na antenie TVP Sport na turnieju Shootout junior, w którym zajął drugie miejsce.

W dniach 7-10 kwietnia wział udział w turnieju PRO-AM w Belgii DMT Snooker OpenJest to jeden z największych turniejów snookerowych PRO-AM w Europie, w którym udział brali także byli zawodowi zawodnicy z 22 krajów. Michał był w gronie 128 osób, które zagrały w tym turnieju. Precedensowym wydarzeniem miał być mecz Michała z byłym zawodowcem Stephenem Lee – pod względem technicznym jednym z najlepszych graczy na świecie.