DZIEŃ PATRONA W KLASACH IV-VIII

Dzień Patrona w klasach IV-VIII

6 marca – w Dniu Patrona klasy IV-VIII uczestniczyły w apelach przygotowanych przez uczniów 6d i 8b pod kierunkiem pani Pauliny Kremer. Uroczystość odbyła się w obecności Pani Wicedyrektor Agnieszki Tkaczyk. Akademię uświetnił poczet sztandarowy pod opieką pana Mateusza Jarosińskiego oraz chór szkolny, reprezentowany przez uczniów klasy 7a, prowadzony przez panią Aleksandrę Krzyżanowską. Piękne dekoracje wykonały panie: Agata Dąbczak-Pasternak, Anastazja Kot i Dominika Kwiatkowska.

Akademia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego i hymnu szkoły przez wszystkich zgromadzonych. Następnie uczniowie zapoznali się z prezentacją na temat historii szkoły i przypomnieli sobie najważniejsze informacje o Kazimierzu III Wielkim. Obejrzeli krótką inscenizację legendy na podstawie tekstu Cecylii Niewiadomskiej.

W drugiej części apelu odbył się Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły. Rozstrzygnięcie nastąpi jutro, wyniki wszystkich klas zostaną umieszczone na tablicy przy bibliotece. W czasie uroczystego podsumowania zwycięskie drużyny otrzymają dyplomy i małe nagrody.