Teatralny październik

Październik upłynął uczniom klasy 5A pod znakiem teatru. Uczniowie rozpoczęli miesiąc cyklem zajęć z języka polskiego poświęconym wiedzy o sztuce. Dowiedzieli się jak i kiedy narodził się teatr, jakie są jego rodzaje, co jest tworzywem teatru, jak jest zbudowany itp. W trakcie zajęć poznali terminologię teatralną oraz zasady savoir vivre. 22 października uczniowie wraz z wychowawcą p. Stellą Korszlą  wzięli udział w wielokrotnie nagradzanym przedstawieniu Teatru H. Ch. Andersena pt. „Księga dżungli”. Znakomita gra aktorska, oryginalna scenografia i ponadczasowe przesłanie sztuki sprawiły, że spektakl stał się niezwykłym przeżyciem i na długo pozostanie w pamięci.  „To historia o poszukiwaniu tożsamości oraz próbie zrozumienia i oswojenia tego, co inne”. Po przedstawieniu klasa zwiedziła tarasy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, w którym działa Teatr Andersena, a piękna pogoda pozwoliła na spacer po Ogrodzie Saskim. 30 października klasa 5A ponownie gościła na widowni, tym razem Teatru Kameralnego, gdzie miała okazję zobaczyć niezwykle ciekawy spektakl, teatralną adaptację powieści Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy”. Uczniowie z zapartym tchem śledzili przedstawienie, gdyż prowokowało  do myślenia, pobudzało wyobraźnię, pozwalało przenieść się w czasie i przestrzeni – i autentycznie wciągnęło.