Kolejne sukcesy naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie “Lublin Miasto Kultury”.

W dniu 20 lutego 2023 r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Lubelskiej w Lublinie podczas  Dni Kultury Lubelskiej odbył się finał X edycji Wojewódzkiego Konkursu “Lublin Miasto Kultury”. Przedmiotem tegorocznej edycji było przygotowanie prezentacji multimedialnej pt. „Dziedzictwo kulturowe Lublina”. Uroczystość uświetnił wykład pana dr hab. Pawła Krasy prof. KUL na temat historii i kultury naszego miasta. Na spotkanie zaproszeni byli nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły  wraz z opiekunami Panią  Anną Dębicką i Panią  Iwoną Kozak.
Laureatką II miejsca została Aleksandra Pochwatka (kl. 8c), a wyróżnienia otrzymali: Alicja Junak (kl. 8e), Julia Dymowicz  (kl.7a), Piotr Waszczuk (kl.7a) i  Zuzanna Woś (kl.7a).

Laureatów i wyróżnionych uhonorowano dyplomami oraz licznymi nagrodami rzeczowymi. Opiekunowie otrzymali podziękowania.
Wszyscy jesteśmy dumni z osiągnięć uczniów i życzymy im  dalszych sukcesów.