ŚWIĄTECZNO – ZIMOWA GRA SZKOLNA DLA UCZNIÓW KLAS 4-8 W SP30

W piątek 13-go stycznia 2023 osiemnaście chętnych klas wzięło udział w Świąteczno-Zimowej Grze Szkolnej, w której uczniowie i uczennice w zamian tradycyjnych zajęć edukacyjnych wynikających z planu lekcji, podjęli wyzwanie realizacji przygotowanych przez organizatorów zadań. Niektórzy w jeszcze świątecznym nastroju, inni zafascynowani walorami zimowymi, stanęli w szranki o miejsca na podium. W tym dniu szkolnym, ewaluacją działań była głównie efektywność współpracy klasy i zgrania zespołu. Istotne dobre decyzje w ramach wyboru zadań do wykonania (bazując na mocnych stronach klasy) oraz poziom zaangażowania we wzorową prezentację rezultatów stanowiły ważny atut podsumowania. Uczniowie i uczennice w trakcie przygotowań mieli okazję pracować nie tylko nad zadaniami o tematyce świąteczno-noworoczno-zimowej. Przy okazji wspólnej, miłej zabawy wykazywali się niezmierzonymi zapleczami pomysłów, kreatywnością oraz wypracowaniem partnerskiej relacji w budowaniu zintegrowanego zespołu klasowego. Powstały niepowtarzalne dzieła, które w trakcie podsumowania zabawy miały swój debiut. Światło dzienne ujrzały piękne opowiadania, wzruszające i radosne wiersze, melo-rymowanki z akompaniamentem gestodźwięków, wykonania wokalne piosenek o tematyce zimowej, zademonstrowanie prac plastycznych będących efektem zadań z kategorii „Przyroda”, „Spryt i wiedza”, czy odpowiedzi dotyczące quizów wiedzy, przygotowanych na wzór internetowych escape roomów.

Część artystyczną podsumowań zaszczycili również swoim występem Mali Artyści ze świetlicy szkolnej. Podczas swoich prezentacji ukazali starszym kolegom i koleżankom niesamowitą moc, talent i wielki artyzm, jakie drzemią w ich małych serduszkach.

W tym wyjątkowym dniu, mieliśmy okazję zapoznać się także z ukraińskimi życzeniami i tradycjami świątecznymi, które przedstawili widowni uczniowie naszej szkoły pochodzący z Ukrainy. Największą uwagę uczniów i uczennic przykuła opowieść o zwyczaju mówiącym, iż 14 stycznia rano chłopcy i mężczyźni idą siać ziarno, co ma zapewnić szczęście. Siewcy wchodząc do domów najbliższych osób, rozsypując ziarno winszują Nowego Roku.
Ostatni dzień szkoły przed wyczekaną przerwą feryjną przyniósł wszystkim ogrom wrażeń i emocji, których długo nie zapomnimy.

• Jury: Dyrektor SP30 p. Małgorzata Wiślicka, p. Joanna Dębska, p. Aleksandra Krzyżanowska, p. Wojciech Pojęta.
  • Organizatorzy: Wicedyrektor SP30 p. Małgorzata Banach, p. Joanna Dębska, p. Aleksandra Krzyżanowska, p. Wojciech Pojęta.
  • Przygotowanie zespołu Małych Artystów: kierownik świetlicy p. Marlena Sobieszczańska, p. Agata Dąbczak–Pasternak, p. Barbara Gerhard, p. Elżbieta Goździcka, p. Anastazja Kot, p. Katarzyna Mazurek, p. Kamila Romanek, p. Małgorzata Siarkowska, p. Zuzanna Urbańska, p. Barbara Woźniak.
  • Przygotowanie uczniów SP30 pochodzących z Ukrainy: p. Oksana Kuts, p. Oksana Dutkewych.
  • Obsługa technologiczna i nagłośnienie: p. Wojciech Pojęta, p. Tomasz Fidut.
  • Scenografia: p. Ewa Drewniak, p. Katarzyna Mazurek, p. Barbara Gerhard.