Wycieczka na KUL i do NBP uczniów z klasy 5c

W dniu 17 października 2019 r. uczniowie klasy V „c” wraz z Paniami – Anną Dębicką i Teresą Godlewską uczestniczyli w zajęciach na  Uniwersytecie Otwartym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego  oraz w siedzibie Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Lublinie.
Na KUL-u uczestniczyliśmy w dwóch wykładach –„ Energia odnawialna –co to takiego ?” oraz” Rośliny przyjazne pszczołom”.
Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji  o źródłach energii odnawialnej, robiliśmy doświadczenia, przekonaliśmy się, że nawet ziemniak czy cytryna mogą być źródłem energii, usłyszeliśmy wiele ciekawostek na temat życia i roli pszczół. Mogliśmy poczuć się jak prawdziwi studenci, pisząc przygotowane dla nas kolokwium.
Po skończonych zajęciach na KUL wraz z pracownikami uczelni udaliśmy się do NBP przy ulicy Chopina. W banku zapoznaliśmy się z historią polskiego złotego, mieliśmy okazję obejrzeć wystawę monet i banknotów z różnych okresów państwa polskiego  a także zobaczyć z bliska i wziąć do ręki sztabkę złota.
Uczestniczyliśmy w quizach i konkursach dotyczących dziejów złotego, otrzymaliśmy pamiątkowe certyfikaty zatwierdzające nazwę „naszej polskiej złotówki” , a zwycięzcy konkursów- nagrody.
Było to bardzo udane wyjście, poszerzyliśmy naszą wiedzę, pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do szkoły.