Projekt edukacyjny “Halo zdrowie”

W ramach programu “Szkoła promująca zdrowie” świetlica szkolna realizuje projekt edukacyjny “Halo Zdrowie”. Podczas projektu uczniowie kształtują i utrwalają zdrowy styl życia, zdrowe nawyki żywieniowe, promowana jest aktywność ruchowa, uczniowie dowiadują się o wartościach odżywczych i witaminach zawartych w owocach i warzywach oraz kształtują i utrwalają zasady higieny dotyczące przygotowania i spożywania posiłków.
Podczas tygodnia “Halo Zdrowie” uczniowie uprawiają poranny aerobik, zumbę dla dzieci, wykonują plakaty pod hasłem “Sport to zdrowie”. Nauczyciele świetlicy przeprowadzają pogadanki na temat znaczenia aktywności ruchowej w prawidłowym rozwoju psychofizycznym dzieci, przedstawiają prezentacje multimedialne na temat zdrowego odżywiania, układają wspólnie z dziećmi jadłospisy. Organizowane są warsztaty kulinarne oraz wystawiany jest jesienny teatrzyk.
Zapraszamy do fotorelacji