Mały Samorząd wraz z klasą 3C odwiedza Skwer Borowiczan.

Dnia 8 listopada klasa 3C wraz z wychowawczynią p. Iwoną oraz opiekunką Małego Samorządu, p. Weroniką odwiedziła pobliskie miejsce pamięci narodowej – Skwer Borowiczan na Nowym Świecie.
W sześćdziesiątą rocznicę deportacji w 2004 roku odsłonięto obok bocznicy kolejowej przy ulicy Nowy Świat pomnik poświęcony pamięci zesłańców. Miejscu temu nadano nazwę Skwer Borowiczan.
Uczniowie poznali historię tego miejsca – fakt wywiezienia do Związku Sowieckiego z bocznicy kolejowej przy ul. Nowy Świat 896 żołnierzy sił zbrojnych Polskiego Państwa Podziemnego, głównie Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich. Była to również okazja
do rozmowy na temat współczesnej historii Polski.
Na koniec spotkania uczniowie wspólnie zapalili znicze, by uczcić pamięć powstańców oraz zapozowali do pamiątkowego zdjęcia.