Dzień jeża w 1c, 1f

Uczniowie klas 1c, 1f wraz z wychowawczyniami opiekują się w tym roku domkami dla jeży. Domki te stanowią schronienie na zimę dla tych zwierząt, które w Polsce objęte są ochroną. Coraz trudniej znaleźć jeżom naturalne schronienie na zimę w ogrodach, w których nie ma zakątków ze stertami liści. Staraliśmy się więc zapewnić jeżom, które chciałby znaleźć schronienie dobre warunki. Na wiosnę będziemy dokarmiać je w miarę potrzeb odpowiednią karmą i dbać, by miały świeżą wodę. Podczas lekcji omówiliśmy ciekawostki o jeżach, rysowaliśmy domki dla jeża, robiliśmy kolorowanki matematyczne i „jeżowe labirynty”.  Na koniec dzieci wykonały składaną pracę plastyczną utrwalająca co je jeż. Pamiętajmy, że jeże są mięsożerne, a rysowane często z jabłkiem jeże nie świadczą o tym, że to posiłek jeża. Zachęcamy do odwiedzin przy szkolnych domkach dla jeży. Pamiętajmy jednak, by nie przeszkadzać małym lokatorom, nie uszkadzać warstwy liści na domkach.