Spotkanie z pielęgniarką instrumentariuszką

17 października br. uczniów klasy 3a odwiedziła mama Natalki, pracująca jako pielęgniarka instrumentariuszka, specjalista pielęgniarstwa operacyjnego. W ramach preorientacji zawodowej Pani Beata opowiedziała dzieciom o wykonywanym zawodzie. Uczniowie wysłuchali – dostosowanej do ich wieku i wrażliwości – opowieści o pracy pielęgniarki na bloku operacyjnym, o przeprowadzanych operacjach i czynionych do nich przygotowaniach. Relację uzupełniła przygotowana przez Panią Beatę prezentacja – zdjęcia traktu operacyjnego, sali operacyjnej, instrumentów i narzędzi chirurgicznych. Dzieci mogły też obejrzeć wykorzystywane w operacjach płytki i śruby i oraz przymierzyć czepki, fartuchy, maseczki, co sprawiło im wielką frajdę. Temat spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem, pytaniom do Pani Beaty nie było końca…  Dziękujemy za interesujące spotkanie i poświęcony nam czas.