Klasa 7a w Muzeum Narodowym na Majdanku

15 czerwca klasa 7a wraz z wychowawczynią p. Stellą Korszlą i p. Anną Wetoszką wzięła udział w lekcji muzealnej oraz zwiedziała nazistowski obóz koncentracyjny na Majdanku. Klasa uczestniczyła w lekcji muzealnej- Losy dzieci w obozie koncentracyjnym na Majdanku. Następnie obejrzała makietę obozu w jego pierwotnej formie oraz dowiedziała się wielu ciekawostek na temat życia codziennego uwięzionych. Podczas zwiedzania uczniowie zobaczyli łaźnie, odkażalnie i komory gazowe, w których mordowano więźniów przy użyciu cyklonu B. Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem krematorium  i mauzoleum, gdzie spoczywają prochy ofiar.

Była to niezwykła lekcja historii, która wywoływała wielkie emocje i na długo zapadnie w pamięci uczniów.