„Moje miasto Lublin”

24 września klasa 3e przystąpiła do projektu edukacyjnego „Moje miasto Lublin”, który realizowany jest we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Lublinie. W ramach projektu dzieci dwa razy w miesiącu uczestniczą w zajęciach, których celem jest rozbudzanie zainteresowań historią swojego miasta. Uczniowie podczas warsztatów uczą się elementów tańca ludowego oraz regionalnych piosenek. Zgłębiają wiedzę na temat legend i zabytków Lublina. Poznają także różne techniki malarskie, które stosują, malując pamiątkowe prace. Uczniom bardzo podobają się przygotowywane dla nich atrakcje. Mogą w ciekawy sposób poznać historię swojego miasta, co stanowi przystępną formę nauki i służy lepszemu zapamiętaniu przez nich informacji.