Obchody Lubelskich Dni Seniora

Obchody Lubelskich Dni Seniora. Wizyta w Klubie Senior+ „Centrum Aktywizacji”.
Spotkanie “Mapa emocjonalna dzielnicy, czyli subiektywne wspomnienia i wrażenia Seniorów osiedla Nałkowskich”.
Dnia 9 czerwca2022  roku klasą 7c wraz z wychowawczynią p. Anną Dębicką oraz p. Beatą Judycką wybrali się na spotkanie międzypokoleniowe do Klubu Senior+ „Centrum Aktywizacji” z okazji Lubelskich Dni Seniora. Seniorzy przywitali nas ciepło, a my złożyliśmy im życzenia z okazji ich Święta. Przekazaliśmy również słodkie upominki. Następnie Seniorzy rozdali nam małe zakładki do książek (które sami zrobili) oraz cukierki. Potem wysłuchaliśmy opowieści dotyczących historii naszego miasta – Lublina oraz naszej dzielnicy- Wrotków.
Poszczególni Seniorzy opowiadali o miejscach naszego miasta, w których mieszkali kiedyś w dzieciństwie. Były to m.in.: Bronowice, licea np: Biskupiak, Liceum Żeńskie, Technikum Elektroniczne, szkoły podstawowe. Opowiadali też o tym, jak wyglądała nauka w latach 40 i 50 XX wieku, o kinach, np: o kinie Kosmos, o teatrze który nigdy nie został skończony, kawiarniach, Zamku Lubelskim, imprezach szkolnych, zakładach przemysłowych i o wielu innych, równie ciekawych zdarzeniach, miejscach i wydarzeniach.
Na zakończenie jeden z panów przeczytał nam wiersze, które sam napisał o Lublinie i fragment wiersza o Klubie Seniora, którymi wywołał śmiech oraz wzruszenie u wielu osób.
W końcu nadszedł czas na powrót do szkoły, ale zanim to nastąpiło mogliśmy obejrzeć zdjęcia dawnego Lublina z lat 70, 60, 50 a nawet 40 ubiegłego wieku.
Z głowami pełnymi informacji wróciliśmy do szkoły na dwie ostatnie lekcje.