Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych

„Śladami historii Polski – skąd nasz ród”  to konkurs organizowany przez    Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego, w którym udział wzięli uczniowie z całego świata. Z pośród 1930 nadesłanych prac pierwsze miejsce zajął film wykonany przez ucznia naszej szkoły, piątoklasistę – Mikołaja Wołosza.  Uczeń w charakterystyczny dla siebie sposób połączył dokument z własnoręcznymi rysunkami , które to zostały później poddane technice animacji. Film opowiada o Albercie Chmielowskim- zobaczcie sami.

Nagrodę i specjalną dedykację wręczyła Mikołajowi córka Witolda Pileckiego – Pani Zofia Optułowicz – Pilecka.

A na dowód tego, że tam byliśmy i nagrodę odebraliśmy relacja w Telewizji Republika i zdjęcia z gali z siedziby Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Paulina Daniewska