,,Szkoła gotowania Junior”

19 maja uczniowie klasy 3D mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach kulinarno-edukacyjnych ,,Szkoła gotowania Junior’’ organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż. Zajęcia odbyły się w osiedlowym Domu Kultury SM ,,Czechów’’.
Celem zajęć było zachęcenie dzieci do samodzielnego przyrządzania posiłków i próbowania nowych smaków, wzrost wiedzy na temat wartości odżywczej posiłków oraz kreatywne spędzenie czasu na wspólnym przygotowaniu posiłków.
Pani dietetyk Ewelina Stachel-Miedzianowska omówiła z uczniami piramidę żywienia, wyjaśniła, na czym polega szkodliwość słodyczy i czym jest żywność przetworzona. Zwróciła uwagę na umiejętność czytania etykiet produktowych uświadamiając nas, że w popularnym 40 gramowym batoniku znajduje się ponad 30 niezdrowych składników takich jak emulgatory, tłuszcze, cukry itp.