Dzień drzewa

„Nic mnie tak nie zachwyca, jak wysokie drzewa…” napisał poeta Kazimierz Wierzyński. Dzieci z zerówek wraz z nauczycielkami także uległy zachwytom przyrody i wspólnie zorganizowały Dzień Drzewa połączony z wizytą gościa z województwa podlaskiego – pana leśniczego. Pan leśniczy opowiedział dzieciom o funkcjach lasu, o leśnej zwierzynie, a także podzielił się historyjkami o własnej pracy, będącej jednocześnie pasją. Dzieci miały możliwość dać upust swojej ciekawości i podpytać pana leśniczego o interesujące je sprawy. Po wspólnych zajęciach edukacyjnych nastąpiło najważniejsze: sadzenie drzew iglastego i liściastego na terenie szkoły. A ledwie weszliśmy do szkoły zaczął lać wielkim strumieniem deszcz, w międzyczasie rozbłysnęło słońce i na niebie pojawiła się tęcza. Ciekawe, czy to dla nas z radości, że chcemy dbać o przyrodę? : )

Wszystkich zainteresowanych leśną tematyką zapraszamy na audycje “Leśne wędrowanie” w każdą sobotę od 7.00 do 9.00 na antenie Polskiego Radia Lublin. I oczywiście na zerknięcie do naszej galerii zdjęć.

Organizatorzy: A. Tompalska, W. Matyjasek