Kolejny sukces artystyczny – uczennica Pani Katarzyny Stanuch GABRIELA DROZD 5B FINALISTKĄ

XIV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO”Z PĘDZLEM PRZEZ ŚWIAT” – “NA DALEKIM WSCHODZIE” MDK Krzyki Wrocław.

Konkurs „Z pędzlem przez świat” odbywa się w ramach festiwalu „Sztuka Łączy Pokolenia, Inspiracje Flamenco”. Jest to organizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Krzyki impreza międzynarodowa, która ma na celu przedstawienie wielu kultur, mających wpływ na powstanie
sztuki Flamenco. W ramach Festiwalu przenikają się kultury, narodowości, inspiracje, ale nie tylko.
Ideą przedsięwzięcia jest też udział w imprezie różnych pokoleń, ich wspólne projekty, wzajemne upowszechnianie szacunku wobec różnorodności.
Prace Gabrysi wyróżniło jury w składzie:

• artysta plastyk: Elżbieta Przepiórkowska- uprawia malarstwo, rysunek, grafikę artystyczną i użytkową. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Wiele lat zajmowała się edukacją plastyczną dzieci i młodzieży (grafika, malarstwo i rysunek) w MDK-Krzyki we Wrocławiu. Współpracowała z ASP we Wrocławiu prowadząc indywidualne zajęcia z projektowania graficznego, ze studentami Podyplomowego Studium „Dyscypliny Plastyczne w Architekturze”.
  • artysta plastyk: Lidia Flis-Pawlak- absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, dizajnerka i projektantka. Jurorka wielu konkursów plastycznych. Obecnie prowadzi własną autorską Pracownię Ceramiczną.
  • artysta plastyk: Lidia Barankiewicz- absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, pedagog sztuki, wychowała wielu laureatów konkursów plastycznych o zasięgu ogólnopolskim. Wiele lat zajmowała się edukacją plastyczną dzieci oraz młodzieży ( malarstwo , ceramika) w MDK-Krzyki we Wrocławiu. mgr Irmina Kota- konsultant, tłumacz języka chińskiego, artysta ceramik absolwentka Qinghua University w Pekinie.

Wystawa prac konkursowych będzie miała miejsce w GALERII KOLOR przy ulicy Powstańców Śląskich 190 we Wrocławiu. Zapraszamy do zwiedzania ekspozycji w godzinach 9.00-19.00 od poniedziałku do piątku w terminie od 10.06.2022 do 8.07.2022

GRATULUJEMY!