Warsztaty dietetyczno-ekologiczne

Dnia 22 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy 2a pod opieką wychowawczyni uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych i warsztatach dietetyczno-ekologicznych przeprowadzonych w ramach projektu realizowanego przez Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża we współpracy z Fundacją Auchan na Rzecz Młodzieży, pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta, Krzysztofa Żuka oraz Marszałka Województwa Lubelskiego, Jarosława Stawiarskiego.
Głównym celem projektu jest kompleksowa edukacja żywieniowa i ekologiczna skierowana do dzieci we wczesnym etapie rozwoju.
Podczas zajęć dzieci utrwaliły zasady zdrowego stylu życia oraz budowę piramidy żywieniowej, a następnie uczyły się odczytywać etykiety różnych produktów. Uczniowie wyszukiwali na opakowaniach i etykietach informacje na temat pojemności, wagi towaru, składników produktowych i ich ilości, wartości odżywczej produktów, a na podstawie odczytanych informacji decydowali, które produkty warto kupić i uwzględnić w swoim jadłospisie.
Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie nie tylko wzbogacili wiedzę na temat zdrowego odżywiania i świadomego kupowania, ale również zintegrowali się podczas pracy i wspólnego pieczenia.