KOLEJNY SPEKTAKULARNY SUKCES ucznia Pani Katarzyny Stanuch

KORNEL WOŹNIAK 6a FINALISTĄ Międzynarodowego Konkursu Plastycznego “Inne Spojrzenie” – pod przewodnim tematem „Moja Przestrzeń – Moja Wolność” Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sosnowcu.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny “Inne Spojrzenie” organizowany jest od 2002 roku, dla dzieci i młodzieży przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Na konkurs napływa co roku kilka tysięcy prac, będących artystyczną realizacją tematu przewodniego.

XX edycję konkursu swoim honorowym patronatem objął prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Na konkurs napływa co roku kilka tysięcy prac, będących artystyczną realizacją tematu przewodniego. W dotychczasowych edycjach mieliśmy okazję oglądać  prace plastyczne z Polski oraz z ponad 49 państw Europy, Azji, Afryki i Ameryki Północnej i Australii. Najważniejszym sukcesem projektu jest jednak zaangażowanie młodych zdolnych ludzi, pochodzących z różnych środowisk i kręgów kulturowych, do twórczej refleksji nad otaczającym ich światem i dialogu o wspólnych wartościach. Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem środowiska i na stałe wpisał się w kalendarz imprez artystycznych w naszym mieście. Tradycyjnie nagrodzone i wyróżnione prace prezentowane są podczas wystawy pokonkursowej..

Konkurs “Inne Spojrzenie” jest nie tylko ogromnym wsparciem dla utalentowanych dzieci i młodzieży, ale służy też celom charytatywnym.

Temat tegorocznej edycji jest odpowiedzią na poszukiwanie uniwersalnego łącznika, części wspólnej pomiędzy sposobem postrzegania świata przez dzieci na całym świecie.

GRATULUJEMY!!!