Wyjazd integracyjny klas czwartych

W dniu 2 października 2019 uczniowie klasy 4a i 4b wraz z wychowawcami p. Anitą Huzarek-Gwardjak i p. Joanną Dycha oraz Paniami Justyną Michalską, Aleksandrą Krzyżanowską i p. psycholog Barbarą Wrońską uczestniczyli w zajęciach integracyjnych odbywających się w siedzibie Domu Nasutów. Zajęcia odbywały się w na świeżym powietrzu, w otoczeniu lasu. Uczniowie pracowali w dwóch zespołach i realizowali następujące zajęcia:
– zapoznali się z roślinnością przydatną w survivalu,
– uczyli się orientacji w terenie: mapa, kompas, orientacja z wykorzystaniem elementów przyrody,
– praca na krzesiwach, rozpalanie ognisk.
Ostatnie zadanie sprawiło najwięcej radości i wykonane zostało z największym zaangażowaniem. Po zakończonych zajęciach uczniowie zjedli obiad, a następnie smażyli kiełbaski.

Integracja uczniów w ramach zespołów klasowych okazała się bardzo dobrą formą zarówno nauki jak i rozrywki. Wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu przyczyniły się do rozwijania zainteresowań sportowych oraz lepszego poznania swoich możliwości. Wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci, czekając na następne atrakcyjne formy spędzania czasu wolnego w ramach swoich zespołów klasowych.