4 października – Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, trwający do 10 października. W Polsce po raz pierwszy to święto obchodzono w 1993 roku.

Podczas obchodów organizatorzy zwracają uwagę na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, warunki bytowe w schroniskach. Co roku podczas Światowego Tygodnia Zwierząt zachęca się do przemyślanego adoptowania zwierząt, organizując w schroniskach Dni Otwartych Drzwi.

Obchody tego Dnia mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomić im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa. Obchody celebrują organizacje działające na rzecz ochrony zwierząt. Wystawa na szkolnym korytarzu przy sali biologicznej ma zwrócić uwagę również naszych uczniów na los zwierząt.