3d na spektaklu ,,Śpiąca królewna’’

12 kwietnia uczniowie klasy 3d wraz z wychowawczynią p.Weroniką Woch uczestniczyli w spektaklu taneczno-akrobatycznym ,,Śpiąca królewna’’ Teatru Tańca GRAWiTAN w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Spektakl „Śpiąca królewna” to baletowa wersja baśni Charles’a Perraulta o księżniczce Aurorze, która podczas swoich osiemnastych urodzin kłuje się w palec zaczarowanym przez Złą Wróżkę Carabossę wrzecionem i zapada w głęboki sen…

Uczniowie mieli przyjemność podziwiać spektakl z udziałem ponad 130 artystów – dzieci i młodzieży pochodzących z kilkudziesięciu miast i miejscowości województwa lubelskiego oraz zaproszonych do współpracy tancerzy zawodowych. Całej choreografii towarzyszyła piękna muzyka Piotra Czajkowskiego. Widowisko łączyło w sobie elementy różnych stylów tańca.

Warto podkreślić, że uczennica klasy 3d Klara J., na co dzień uczęszcza na lekcje baletu i przynależy do grupy Teatru Tańca GRAWiTAN. Jako klasa mamy nadzieję, że w przyszłości stanie się sławną zawodową tancerką, która będzie odnosić liczne sukcesy w karierze. Trzymamy za nią kciuki!