22 kwietnia obchodzony jest na całym świecie Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest na całym świecie Dzień Ziemi. W tym roku w naszej szkole odbył się  ten dzień pod hasłem czterech żywiołów: powietrza, wody, ziemi, ognia. Uczniowie klas 4-8 pod kierunkiem nauczycieli uczących przedmiotów przyrodniczych przygotowali plakaty, prezentacje multimedialne oraz wiersze nawiązujące do tematu. Podczas dużej przerwy wszyscy mogli zapoznać się z wystawą prac uczniów oraz mogli uczestniczyć w pokazie doświadczeń wyjaśniających działanie tych żywiołów. W ramach działań, także matematycznie uczniowie wraz z nauczycielami przyłączyli się do tego święta. Chętni rozwiązywali zadania związane z oszczędnością zasobów wodnych na Ziemi.

Świętowanie Dnia Ziemi ma na celu zwrócenie uwagi na problemy, jakie dotyczą naszej planety oraz szerzenie wiedzy na temat ochrony środowiska i ekologii.