Kolejny międzynarodowy sukces artystyczny uczniów Pani Katarzyny Stanuch

W XXVI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mój Świat” pt. „Futurystyczne Opowieści” Dzielnicowego Domu Kultury „Bronowice” w Lublinie.

Mamy finalistkę a pięciu uczniów zostało nagrodzonych kwalifikacją do wystawy.

FINALISTKĄ została OLIWIA MARUSZAK 7i

WYRÓŻNIENI KWALIFIKACJA DO WYSTAWY;

• NATALIA DAWIDZIUK 5a
  • ALICJA BUDZYŃSKA 5a
  • NATAN MAJEWSKI 5b
  • MILENA KOWALIK 5b
  • ADRIAN TKACZYK 5e

Celem konkursu było włączenie się w obchody stulecia urodzin Stanisława Lema – pisarza, futurologa i filozofa, który w swoich dziełach bardzo trafnie przewidział rozwój nowoczesnych technologii takich jak Internet, e-booki, audiobooki czy wirtualną rzeczywistość oraz promowanie twórczej aktywności dzieci i młodzieży, rozwijanie ich wyobraźni, pomysłowości, abstrakcyjnego myślenia oraz konfrontacja działań młodych twórców na płaszczyźnie międzynarodowej.

Na konkurs napłynęło 1035 prace z 115 ośrodków oraz 32 zgłoszenia  indywidualne z Polski, Ukrainy, Tajwanu, Chin, Litwy i Rosji.
Komisja w składzie:
Krzysztof Dąbek – historyk sztuki, Ewa Szczęsna – Sienkiel – artysta plastyk, dr hab. Agnieszka Zawadzka – Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie przyznała 12 nagród i 32 wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych, ponadto do wystawy pokonkursowej zakwalifikowała prace 72 autorów.
Jury konkursu, mając na uwadze wydarzenia związane z agresją Rosji na Ukrainę oraz kierując się poczuciem solidarności z wszystkimi instytucjami i osobami podejmującymi działania na rzecz izolacji agresora na wszystkich polach współpracy międzynarodowej, postanowiło nie dokonywać oceny i kwalifikacji do nagród i wyróżnień prac nadesłanych z Rosji.

G R A T U L U J E  M Y!

Wkrótce wystawę pokonkursową będzie można obejrzeć w wirtualnej galerii na stronie internetowej DDK Bronowice

ddkbronowice.pl