11 listopada… 104 lata później

Dnia 10.11.22r. odbyły się w naszej szkole obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Uczniowie klas 1-3 i 4-8 z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, na którym wyrecytowali wiersze i zaśpiewali pieśni patriotyczne.

W szkolnej inscenizacji obchodów Święta Odzyskania Niepodległości zobaczyliśmy i usłyszeliśmy uczennice kl 8b: Klaudie Rybak, Darię Krysiak, Zuzannę Błaziak i Julię Wójcik oraz uczniów kl 8b: Karola Ziętka, Mateusz Hunka, Krzysztofa Wrońskiego oraz w roli prowadzącego uroczystosć -Wiktora Ułanowicza.

W części muzycznej wystąpił chór szkolny oraz uczniowie grający na instrumentach: klawisze- Sofia Voitovych uczennica kl 5c, akordeon- Dominik Marczyński uczeń kl 8i, gitara- Szymon Barszcz uczeń kl 8b, klawisze- Mikołaj Wołosz uczeń kl 6e, oraz wokalista Julian Dominik uczeń kl 5e.

Swoją obecnością w tym dniu zaszczycili nas goście z Urzędu Miasta: Inspektor Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin – Barbara Strus, Zastępca Prezydenta ds. Oświaty i Wychowania Miasta Lublin – dr Mariusz Banach oraz panie dyrektor naszej szkoły: Małgorzata Wiślicka, Małgorzata Banach, Justyna Wiśniewska i Agnieszka Tkaczyk.

Uczestnicząc w akademii oddaliśmy szacunek wszystkim Polakom oraz cieszyliśmy się naszą wolną Ojczyzną.
Organizatorzy: Marlena Sobieszczańska, Narcyza Patyjewicz, Sylwia Radomska, Aleksandra Krzyżanowska, Małgorzata Zielińska i Rafał Ziemoląg.